Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani kierowcy chcieli przekupić policjantów

Data publikacji 28.03.2008

O tym, że wręczanie "łapówek" jest poważnym przestępstwem przekonali się dwaj zatrzymani pijani kierowcy, którzy chcieli przekupić policjantów w zamian za zatuszowanie sprawy.

Policjanci z komisariatu w Szubinie zatrzymali przy ul. Kcyńskiej nietrzeźwego 45-letniego kierowcę fiata cinquecento. Mężczyzna po przebadaniu alkometrem miał 0,96 promila alkoholu w organizmie. W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy zaproponował im 1000 zł w zamian za zatuszowanie całej sprawy. Został zatrzymany i resztę nocy spędził w areszcie.

Parę godzin wcześniej, policjanci z posterunku w Łysomicach zatrzymali w Turznie przy ul. Parkowej równie nietrzeźwego kierowcę renault 19. Tym razem mężczyzna miał 2,26 promila alkoholu w organizmie. Za przymknięcie oka na popełnione przez siebie przestępstwo oferował policjantom 2 tys. zł. Po zatrzymaniu trafił do aresztu.

Teraz obydwaj, pozbawieni rozsądku, kierowcy odpowiedzą przed sądem nie tylko za jazdę samochodem po pijanemu, ale również za popełnione przestępstwo korupcyjne zagrożone karą kilku lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja