Instruktor CSP zatrzymał pijanego kierowcę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Instruktor CSP zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 16.08.2019

Instruktor Zakładu Interwencji Policyjnych w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca Warszawy blisko 2 promile alkoholu. Kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu pułtuskiego w miejscowości Pogorzelec. Sierżant sztabowy Robert Czyżewski, który na co dzień kształci słuchaczy Centrum Szkolenia Policji z zakresu posługiwania się bronią palną, w czasie wolnym od służby zauważył na drodze krajowej nr 61 kierowcę samochodu osobowego, którego sposób jazdy sugerował, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowy bez wahania wybiegł ze swojego auta by udaremnić dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie.

Wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku potwierdził przypuszczenia sierż. szt. Roberta Czyżewskiego. Kierowca seata był kompletnie pijany. Wynik badania alkomatem na zawartość alkoholu w organizmie mieszkańca stolicy wykazał blisko 2 promile.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy pijanemu kierowcy, a teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zdecydowana postawa instruktora Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji powinna stanowić wzór do naśladowania nie tylko dla słuchaczy, którym policjant przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe na zajęciach dydaktycznych, lecz także dla każdego obywatela. Czujność funkcjonariusza przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.  

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się osoby wsiadające za kierownicę po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość spożytego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta. Może to zapobiec wielu dramatom na drogach naszego kraju, a nasza postawa może uratować komuś życie.

(CSP w Legionowie/ mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja