Pijana lekarz ginekolog - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana lekarz ginekolog

Data publikacji 28.03.2008

Blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie miała 50-letnia lekarz ginekolog, która wczoraj wieczorem przyjmowała pacjentki w przychodni w Świdniku.

Około godz. 18.30 do oficera dyżurnego KPP w Świdniku zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że w jednym z gabinetów ginekologicznych w Świdniku przyjmuje nietrzeźwa lekarka. Pod wskazany adres natychmiast wysłany został patrol Policji. Podczas rozmowy z lekarką policjanci wyczuli od niej alkohol. Początkowo pani doktor nie chciała poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Kiedy podjęto decyzję o przewiezieniu jej do szpitala, pani doktor zmieniała zdanie. Lekarka trafiła do komendy w Świdniku. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niej blisko 1,7 promila.

Jak ustalili policjanci, lekarka przyjmowała wczoraj pacjentów w godz. 9-11 oraz od 16-18. Z jej relacji wynika, że podczas wczorajszego dyżuru zdołała przyjąć trzy pacjentki. Policjanci sprawdzają teraz, czy pani ginekolog nie naraziła pacjentek na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W przypadku potwierdzenia się tych zarzutów 50-letniej lekarce grozi kara do 3lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja