Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubańscy policjanci przechwycili ponad 1,8 mln sztuk papierosów bez akcyzy

Data publikacji 19.08.2019

Policjanci z Lubania wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali po pościgu mężczyznę, który przewoził kontrabandę. W prowadzonym przez niego dostawczym samochodzie funkcjonariusze znaleźli ponad 1,8 mln sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych. Auto i jego zawartość zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu Skarb Państwa straciłby ponad milion sześćset tysięcy złotych tytułem nieodprowadzonego podatku.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Lubaniu. Patrolujący policjanci po uzyskaniu informacji podjęli czynności w kierunku zatrzymania do kontroli drogowej jednego z samochodów dostawczych. Kierowca pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania wydawanych przez funkcjonariuszy zignorował je i rozpoczął ucieczkę zagrażając bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Policjanci podjęli pościg w trakcie którego uciekający mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej z innym pojazdem specjalnym służb oczyszczania miasta. Funkcjonariusze w tym momencie niezwłocznie obezwładnili i zatrzymali kierującego. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego.

Po sprawdzeniu samochodu, którym mężczyzna uciekał okazało się, że w środku znajdowała się kontrabanda. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Zgorzelca oraz funkcjonariuszami Służby Celnej zabezpieczyli ponad 1,8 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oszacowano, że gdyby ujawniony towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 1,6 mln złotych tytułem nieodprowadzonego podatku.

Podejrzany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka kara finansowa i utrata nielegalnego towaru. Ponadto 27-latek odpowie dodatkowo niezatrzymania się do kontroli drogowej i spowodowania kolizji drogowej.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Policjanci zabezpieczają przechwycone papierosy
  • spisywanie zabezpieczonych papierosów
  • Pakowanie zabezpieczonych papierosów
  • Zabezpieczone papierosy rozłożone koło zatrzymanego samochodu
Powrót na górę strony