Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl.: Stanęli na podium Mistrzostw Policjantów Garnizonu Lubelskiego w kolarstwie MTB

Data publikacji 19.08.2019

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Terespolu stanęli na podium podczas Mistrzostw Policjantów Garnizonu Lubelskiego w kolarstwie MTB, które odbyły się wczoraj w Janowie, w gm. Chełm. Mł. asp. Tomasz Klujewski zajął III miejsce w kategorii mężczyzn, utrzymując tym samym ubiegłoroczną lokatę. Również drużynowo wspólnie z asp. szt. Zbigniewem Madoniem funkcjonariusze uplasowali się na III miejscu.

Dwóch policjantów z Komisariatu Policji w Terespolu uczestniczyło z sukcesem w kolarskich zmaganiach, które odbyły się wczoraj w Janowie koło Chełma. Podczas odbywających się tam kolejny rok z rzędu Mistrzostw Policjantów Garnizonu Lubelskiego w kolarstwie MTB zawodnicy ścigali się w cyklu Maratonów Kresowych. Tym razem kolarze mieli do pokonania dystans 26 kilometrów w półmaratonie. W tegorocznej edycji wystartowało ponad 200 uczestników

Funkcjonariusze czynnie startują w edycji MARATONY KRESOWE, które odbywają się w Polsce, na Ukrainie, Litwie oraz Białorusi. Nasi koledzy na chwilę obecną uczestniczą w Polskich startach. Większość Maratonów Kresowych odbyła się na terenie Województwa Podlaskiego. Startują w nich zarówno zawodnicy trenujący kolarstwo, jak i amatorzy, którzy traktują jazdę na rowerze rekreacyjnie. W zależności od poziomu przygotowania i wieku można wybrać dystans Maraton, Półmaraton i Mini. Rywalizacja odbywa się ogółem w około trzydziestu kategoriach wiekowych, od dzieci do weteranów.

Policjanci terespolskiego komisariatu startują na dystansie Półmaraton, gdzie w zależności od przygotowanej trasy dystans wynosi od 29 do 31 kilometrów w ciężkim terenie.

Mł. asp. Tomasz Klujewski wywalczył III miejsce w kategorii mężczyzn, utrzymując tym samym wynik uzyskany w ubiegłorocznym wyścigu. Funkcjonariusz również po raz drugi stanął na podium.  Wspólnie z asp. szt. Zbigniewem Madoniem zajęli także III miejsce w konkurencji drużynowej.

Jesteśmy dumni ze sportowych wyników naszych kolegów i życzymy kolejnych sukcesów!

B.S.P.

Powrót na górę strony