Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujni również po służbie

Data publikacji 19.08.2019

Podczas długiego sierpniowego weekendu trwającego od 14 do 18 sierpnia 2019 roku policjanci na terenie województwa łódzkiego zatrzymali 102 nietrzeźwych kierujących. W trzech przypadkach ujęcia dokonali policjanci po służbie, którzy nie pozostali obojętni na zagrożenie, jakie niosą ze sobą pijani czy też znajdujący pod wpływem narkotyków kierujący.

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę, stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki, niewykluczone, że był pod ich działaniem. Dodatkowo był poszukiwany.

Do zatrzymania doszło w godzinach porannych 16 sierpnia br. w miejscowości Skłóty gm. Krośniewice. Policjant, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie po zakończonej nocnej służbie, jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu,  został zmuszony do niebezpiecznego manewru. Z drogi podporządkowanej wymusił na nim pierwszeństwo jadący brawurowo kierowca opla, który bardzo dziwnie zachowywał się za kierownicą.

Funkcjonariusz nie zastanawiał się długo i niezwłocznie zawrócił za podejrzanie zachowującym się kierowcą, którego tor jazdy wskazywał na jazdę po alkoholu. Po kilku kilometrach kierowca opla zjechał na stację paliw w miejscowości Skłóty, wówczas policjant podjął wobec mężczyzny czynności służbowe, zabraniając dalszej jazdy. Po przybyciu na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy, przy mężczyźnie znaleziono środki odurzające — amfetaminę, oraz marihuanę. Mężczyzna był trzeźwy, ale z uwagi na podejrzane zachowanie się mężczyzny i brawurową jazdę pobrano krew do badania na zawartość narkotyków. 

27-letni mieszkaniec pow. kutnowskiego  dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary więzienia za wcześniejsze przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do więzienia. Kierujący 27-letni mężczyzna odpowie za brawurową jazdę oraz  posiadanie narkotyków, co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjant łódzkiego Oddziału Prewencji w czasie wolnym od służby zatrzymał w Dobroniu  pijanego motorowerzystę, który podczas skręcania w jedną z ulic przewrócił się na jezdnię. Kierujący miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

17 sierpnia br. przed godziną 22.00 policjant jadący swoim autem, w czasie wolnym od służby, zauważył w Dobroniu motorowerzystę, który podczas skręcania w ul. Szkolą przewrócił się na jezdnię. Funkcjonariusz zatrzymał się, by udzielić mu pomocy. Kierujący twierdził, że nic mu się nie stało, a upadł, bo pomylił drogi. Podczas rozmowy policjant wyczuł od niego alkohol. Natychmiast zabrał kluczyki i powiadomił pabianickich mundurowych. Badanie alkomatem wykazało, że 58-letni pabianiczanin miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Nie miał też uprawnień do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjant z Łowicza w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który miał 3 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście nie doszło na drodze do tragedii. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

18 sierpnia br. około godziny 18.00 policjant z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji jadąc swoim prywatnym samochodem w czasie wolnym od służby zauważył pomiędzy miejscowościami Dąbrowa a Bogoria Dolna  opla zafirę, którego kierujący jadąc w kierunku Bogorii Dolnej poruszał się całą szerokością drogi, wykonując nieprawidłowe manewry na jezdni. Kierujący stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjant, podejrzewając, że osoba może być pod wpływem alkoholu nie zawahał się ani chwili i postanowił zatrzymać pojazd. W rejonie skrzyżowania w Bogorii Dolnej podszedł do opla, otworzył drzwi i poczuł silną woń alkoholu. Następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę kierującemu i powiadomił dyżurnego łowickiej policji. Na miejsce przyjechali  policjanci z ruchu drogowego, którzy sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu łowickiego ma 3 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy, a dodatkowo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony