Aktualności

W Tajlandii uratował tonące dzieci. Elbląski policjant wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 19.08.2019

Policjant z Elbląga uratował dwóch kilkuletnich chłopców podczas spływu kajakowego w Tajlandii. Funkcjonariusz był tam z żoną na wakacjach. Został wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji.

Niewiele brakowało, żeby wymarzone wakacje dla turystów wypoczywających w Tajlandii zakończyły się tragedią. Na szczęście nie dopuścił do tego elbląski policjant. Starszy sierżant Artur Ponichtera pod koniec czerwca wraz z żoną przebywał na wakacjach nad tropikalną rzeką Sok w Tajlandii. W pewnym momencie zauważył jak płynący rzeką kajak z dwoma chłopcami wywrócił się, a oni wpadli do wody. Policjant bez wahania wskoczył do rzeki. Jednego z chłopców wyciągnął spod kajaka, drugie dziecko uwolnił z zarośli. Obydwu bezpiecznie odholował na brzeg. Dzięki szybkiej reakcji policjanta nikt nie odniósł żadnych obrażeń i skończyło się głównie na strachu.
Po urlopie funkcjonariusz wrócił do Polski i do swojej macierzystej jednostki w Elblągu. Nikomu nie opowiedział nic na temat tego, co się stało nad rzeką w Tajlandii i nikt by się o tym nie dowiedział. Jednak do KGP wpłynął e-mail z wyrazami wdzięczności i uznania od jednego z rodziców uratowanego chłopca. Dlatego Komendant Główny Policji postanowił wyróżnić funkcjonariusza listem gratulacyjnym i nagrodą pieniężną. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie również wyróżnił i uhonorował elbląskiego funkcjonariusza okolicznościowym medalem. Uroczyste spotkanie miało miejsce w minioną sobotę (17.08.2019) w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu. W imieniu Komendanta Głównego Policji gratulacje i wyróżnienie st. sierż. Arturowi Ponichterze wręczył insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

(KWP w Olsztynie/ rk)

  • st. sierż. Artur Ponichtera odbiera wyróżnienie od insp. Arkadiusza Sylwestrzaka
  • st. sierż. Artur Ponichtera odbiera wyróżnienie od insp. Arkadiusza Sylwestrzaka
  • st. sierż. Artur Ponichtera odbiera wyróżnienie od insp. Arkadiusza Sylwestrzaka
Powrót na górę strony