Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci zatrzymali czterech sprawców rozboju

Data publikacji 20.08.2019

Policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie 6 sierpnia br. zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój. Czwórka napastników zaatakowała na terenie Nowej Huty 46-latka, użyła wobec niego gazu, dotkliwie go pobiła oraz zabrała należące do niego pieniądze, telefon komórkowy, a także buty. Mężczyźni odpowiedzą karnie za rozbój, grozi im do 12 lat więzienia. Do odpowiedzialności karnej pociągnięta zostanie również była żona pokrzywdzonego, która podżegała ich do popełnienia przestępstwa.

4 sierpnia br. w godzinach wieczornych 46-latek umówi się na terenie Nowej Huty na spotkanie ze swoją byłą żoną. Kiedy mężczyzna dotarł na miejsce okazało się, że zamiast byłej partnerki czeka na niego grupka czterech nieznajomych mężczyzn. Mężczyźni zaatakowali 46-latka, użyli wobec niego gazu, dotkliwie go pobili, a następnie zabrali mu telefon komórkowy, pieniądze w kwocie 500 zł oraz buty sportowe. Następnie pobiegli w kierunku jednej z ulic. Policjanci zatrzymali sprawców tego rozboju 6 sierpnia br.. Zostali oni przewiezieni na Komisariat Policji VIII, gdzie funkcjonariusze przeprowadzili z nimi niezbędne czynności. Jak się okazało sprawa ma jeszcze jeden ciekawy wątek. Policjanci ustalili, że mężczyzn do dokonania rozboju namówiła 44-letnia była żona pokrzywdzonego. Kobieta chciała odzyskać dane, które miał na telefonie komórkowym jej były mąż. Kradzież telefonu wydawała się jej doskonałym sposobem na rozwiązanie problemu.

Czwórka mężczyzn odpowie za rozbój, jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 12. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakazu opuszczania kraju. Natomiast 44-letnia kobieta usłyszała zarzut podżegania do popełnienia przestępstwa.

(KWP w Krakowie / kp)

 

  • zatrzymany mężczyzna siedzi na krześle, ma założone kajdanki na ręce
  • zatrzymany mężczyzna siedzi na krześle, ma założone kajdanki na ręce
  • zatrzymany mężczyzna siedzi na krześle, ma założone kajdanki na ręce
Powrót na górę strony