Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wniosek o areszt dla 25-letniego kierowcy

Data publikacji 20.08.2019

25-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego, kierując samochodem i będąc pod wpływem narkotyków, usiłował potrącić policjantkę podejmującą interwencję. Następnie uderzył w policyjny radiowóz, który zablokował mu przejazd. Został obezwładniony i zatrzymany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. O jego tymczasowym aresztowaniu zadecyduje teraz sąd.

Policjanci z Głogowa zostali zaalarmowani o wyczynach kierowcy Mustanga w miejscowości Borek. Kierujący tym samochodem jeździł łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego. Uszkodził nawet nawierzchnię boiska piłkarskiego, a jego wyczyny stanowiły zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zlokalizowali jego pojazd i podjęli interwencję, wydając jasne polecenia i sygnały do zatrzymania. Na ten widok 25-latek, gwałtownie ruszył swoim samochodem i usiłował przejechać policjantkę. Ta w ostatnim momencie uskoczyła, unikając uderzenia.

Policjanci kontynuowali pościg i zablokowali jego samochód. Wtedy uderzył on swoim pojazdem w policyjny radiowóz. Funkcjonariusze obezwładnili kierowcę. Zatrzymany 25-letni mężczyzna był pod wpływem narkotyków. A w jego pojeździe policjanci znajdowały się także środki odurzające. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Sprawca usłyszał już zarzuty czynnej napaści na policjantów, kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, niezatrzymania się do policyjnej kontroli, posiadania narkotyków oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policja i Prokuratura skierowały wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

(KWP we Wrocławiu/ js)

Powrót na górę strony