Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka magazyniera - oszusta

Data publikacji 28.03.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch 22–latków, którzy podejrzewani są o oszustwa na szkodę jednej z firm budowlanych. Jeden z nich zatrudniony był tam jako magazynier. Mężczyźni na podstawie sfałszowanych dokumentów wywieźli z zakładu ponad 50 tysięcy pustaków oraz ponad 20 tysięcy cegieł. Wartość strat, na jaką narazili firmę, to blisko 160 tysięcy złotych.

Buscy policjanci nad tą sprawą pracowali od kilku miesięcy. Z ich ustaleń wynika, że jeden z zatrzymanych mężczyzn, który był zatrudniony w firmie budowlanej jako magazynier, wystawiał fikcyjne dokumenty na materiały budowlane. Następnie, wraz ze swoim wspólnikiem, nielegalnie wyprowadzał z firmy towar. Artykuły trafiały na legalny plac sprzedaży materiałów budowlanych. W ten sposób do odbiorców trafiło ponad 50 tysięcy pustaków i ponad 20 tysięcy cegieł.

U jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli także broń gazową, wiatrówkę, niewielką ilość marihuany i sziszę do palenia tytoniu. Jeden z zatrzymanych został już tymczasowo aresztowany. O losie drugiego dzisiaj zdecyduje sąd. Grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Przewidywane są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Powrót na górę strony
Polska Policja