Zatrzymano notorycznego włamywacza - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano notorycznego włamywacza

Data publikacji 28.03.2008

Policjanci ze Środy Wielkopolskiej zatrzymali 41-letniego wielokrotnego złodzieja. Mężczyzna w lutym tego roku, po nieudanej próbie włamania do mieszkania, został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności zwolniony. Od tego czasu skutecznie unikał kontaktu ze stróżami prawa. Dociekliwi kryminalni ustalili, że Jacek F. ma swoim koncie szereg włamań i kradzieży za co grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci w Środzie Wielkopolskiej w lutym tego roku otrzymali informację o próbie włamania do mieszkania. Zgłosił to właściciel posesji, który spłoszył złodzieja. Wówczas sprawą zajęli się średzcy kryminalni, którzy podjęli intensywne działania by jak najszybciej ustalić sprawcę. Doskonała znajomość środowiska znacznie ułatwiła pracę policjantów i już po kilku dniach, po wytypowaniu podejrzanego, zatrzymali Jacka F. Mieszkaniec Środy Wlkp. to znany policji złodziej, który wcześniej wielokrotnie karany był za te przestępstwa. 41-latek w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do próby włamania i został zwolniony. Jednak śledczy na tym nie zakończyli sprawy. Prowadząc dalej śledztwo połączyli sprawcę z kilkoma innymi włamaniami i kradzieżami. Ponieważ nie stawiał się on na wezwania i nie było go również w miejscu swojego zamieszkania, prokuratura wydała nakaz doprowadzenia i zatrzymania podejrzanego.

41-latkowi udawało się unikać kontaktu ze stróżami prawa do środy tego tygodnia. Policjanci patrolujący stację PKP natrafili na jego ślad i zatrzymali go w opuszczonych budynkach dworca.

Podczas rozmowy ze śledczymi, już w komendzie policji, Jacek F. wyznał, że od początku 2006 roku, tuż po wyjściu z zakładu karnego, do stycznia 2007 roku dokonał około 40 kradzieży z włamaniami nie tylko do mieszkań, ale również do altanek ogrodowych, budynków gospodarczych i garaży.

Zatrzymany usłyszy zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony
Polska Policja