Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Parczew: Dzielnicowy po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 21.08.2019

Dzielnicowy z parczewskiej jednostki w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna kierował volkswagenem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. 44–latek został zatrzymany i trafił na komendę. Stracił już prawo jazdy, natomiast za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek późnym wieczorem. Dzielnicowy z parczewskiej komendy wracając do domu po służbie zauważył na ul. Polnej w Parczewie pojazd marki Volkswagen Golf, którego kierujący miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Charakter jazdy wskazywał, że kierowca może być pijany. Gdy tylko nadarzyła się okazja, policjant wykorzystując swój samochód zablokował mu dalsza drogę i podjął interwencję. Po otwarciu drzwi czuć było silną woń alkoholu. Mundurowy zabrał kluczyki ze stacyjki i o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego parczewskiej jednostki. 44–latek został przekazany patrolowi. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy Parczew został zatrzymany i trafił na komendę. Stracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

A.Ł.

Powrót na górę strony