Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łęczna: Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 21.08.2019

Policjantem jest się również po służbie, dowiódł tego policjant z Łęcznej, który w drodze do domu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Na terenie gminy Milejów zauważył audi, którego kierowca miał wyraźny problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy.

     Policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z KPP w Łęcznej w drodze do domu zauważył jadący samochód całą szerokością drogi. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza, że może on być pod wpływem alkoholu. Mając na uwadze zagrożenie swoje i innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusz podjął natychmiastową decyzję, dzięki której być może zapobiegł tragedii na drodze. Policjant uniemożliwił dalszą jazdę podejrzanemu kierowcy, od którego w rozmowie było czuć wyraźnie woń alkoholu.

    Badanie przeprowadzone przez przybyłych na miejsce policjantów łęczyńskiej komendy potwierdziło podejrzenia. 40-letni kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

IZ

Powrót na górę strony
Polska Policja