Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W zawalonym budynku policjanci odnaleźli dwóch rannych mężczyzn

Data publikacji 22.08.2019

Dwoje policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku, sierżant sztabowy Dariusz Figura oraz starsza posterunkowa Sylwia Żywczak, z narażeniem własnego życia, pierwsi weszli do zawalonego budynku, w którym doszło do wybuchu gazu. Funkcjonariusze odnaleźli dwóch poważnie rannych mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie [15.08.2019]. Tuż po godz.17.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wybuchu gazu w pomieszczeniach mieszkalnych znajdujących się w tzw. przybudówce jednego z domów jednorodzinnych w Chełmku.  Najbliżej miejsca zdarzenia było dwoje policjantów z ogniwa patrolowo - interwencyjnego. Mundurowi błyskawicznie dotarli we wskazane miejsce. Jak się okazało, w wyniku wybuchu  całkowicie się zawalił dach przybudówki. Policjanci weszli do środka zachowując względy bezpieczeństwa. Po chwili odnaleźli dwóch ciężko poparzonych mężczyzn. Wtedy do policjantów dołączyło dwóch mieszkańców Chełmka, z którymi funkcjonariusze przez okno wynieśli rannych na zewnątrz budynku. Następnie mundurowi udzielili poszkodowanym pomocy przedmedycznej, po czym przekazali 48 i 58-latka przybyłym na miejsce ratownikom medycznym.  W trakcie prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalono, że w budynku wybuchł gaz pochodzący z butli gazowej.

Dzięki błyskawicznej i fachowej interwencji funkcjonariuszy, a także pomocy dwóch mieszkańców Chełmka, ranni mężczyźni szybko uzyskali ratującą życie pomoc.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony