Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Głogowscy policjanci zatrzymali oszustów działających metodą „na wnuczka”

Data publikacji 22.08.2019

Głogowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić od starszej mieszkanki Głogowa ponad 14 000 złotych. Dzięki niezwykłej przytomności umysłu oraz szybkiemu działaniu 82 – letniej emerytki, oszuści wpadli w zastawioną na nich pułapkę. Grozi im teraz kara 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia br. w Głogowie. 82-letnia mieszkanka miasta odebrała typowy w takiej sytuacji telefon od osoby podającej się za jej siostrzeńca. Oszust usiłował wyłudzić pieniądze na zakup samochodu. Tłumaczył, że jest na samochodowej giełdzie i trafiła mu się niewiarygodna okazja, ale brakuje mu pieniędzy na zakup auta i okazja może zniknąć.

Emerytka zorientowała się, że dzwoniący nie jest jej siostrzeńcem i rozmawia z oszustem. Umiejętnie prowadziła dialog i równocześnie powiadomiła policjantów o zdarzeniu. Funkcjonariusze szybko zorganizowali zasadzkę i zatrzymali dwóch mężczyzn: 34-letniego mieszkańca Koronowa, który okazał się uciekinierem z Zakładu Karnego oraz 38-letniego mieszkańca Zgorzelca. 

Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Ponieważ działali w warunkach recydywy, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 12. Decyzją sądu 34-latek został aresztowany na okres 3 miesięcy. Drugi z podejrzanych został objęty policyjnym  dozorem.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Na zdjęciu mężczyzna podejrzany o usiłowanie oszustwa
  • Na zdjęciu drugi z podejrzanych mężczyzn zatrzymany przez policjantów
  • Gotówka i przedmioty zabezpieczone u podejrzanych
Powrót na górę strony