Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli ponad pół tony tytoniu

Data publikacji 22.08.2019

Rybniccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przechwycili ponad pół tony nielegalnych wyrobów tytoniowych. Wartość sprasowanych liści tytoniu oszacowano na ponad 260 tys. złotych. W wyniku podjętych działań śledczy zatrzymali dwóch mieszkańców Gliwic w wieku 20 i 41-lat. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyznom grozi bardzo wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci z rybnickiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą od pewnego czasu podejrzewali, że mieszkańcy Gliwic mogą posiadać znaczne ilości "lewych" wyrobów tytoniowych. Gdy śledczy zebrali kompleksowy materiał, przystąpili do działań. W trakcie przeszukania pojazdu oraz pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na terenie powiatu gliwickiego śledczy znaleźli ponad pół tony wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Sprasowane liście tytoniu zapakowane były w parciane worki. Stróże prawa zabezpieczyli też maszynę służącą do cięcia liści tytoniu oraz wagę elektroniczną. 

Nielegalny towar przechwycono, a jego właściciele trafili do rybnickiej komendy. Policjanci oszacowali, że wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa to ponad 260 tys. zł.

Zatrzymani to mieszkańcy Gliwic w wieku 20 i 41 lat. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyznom grozi bardzo wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

 

  • olicjant w Wydziału PG oraz zabezpieczony tytoń w postaci  liści tytoniu
  • Maszyna służąca do cięcia liści tytoniu
  • Maszyna służąca do cięcia liści tytoniu
  • Maszyna służąca do cięcia liści tytoniu
  • worki z tytoniem
  • "Waga elektroniczna

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.1 MB)

Powrót na górę strony