Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli dziewczynce, która zadławiła się lizakiem

Data publikacji 22.08.2019

Policjanci z inowrocławskiej "drogówki" st. sierż. Anna Dudek-Berlińska i sierż. szt. Jarosław Płaczkowski udzielili pomocy 5-letniej dziewczynce, która zadławiła się lizakiem. Dzięki szybkiej reakcji policjantów dziecko odzyskało oddech i po konsultacji lekarskiej trafiło w ramiona szczęśliwych rodziców.

St. sierż. Anna Dudek-Berlińska i sierż. szt. Jarosław Płaczkowski z inowrocławskiej "drogówki" pełnili wczoraj (21.08.19) służbę na terenie miasta. W pewnym momencie zauważyli gwałtownie zatrzymujące się na jezdni auto, z którego wybiegła zdenerwowana kobieta z kilkuletnim dzieckiem. Policjanci postanowili poznać powód takiego zachowania. Szybko okazało się, że dziewczynka potrzebuje pomocy, bo zadławiła się lizakiem. Dziecko wprawdzie było przytomne, ale nie mogło złapać oddechu.

Policjantka, zgodnie z zasadami pierwszej pomocy, natychmiast przełożyła 5-latkę przez kolano i zaczęła opukiwać jej plecy. Dzięki temu dziewczynka szybko odzyskała oddech. Funkcjonariusz natomiast w tym czasie zajął się udrożnieniem ruchu pojazdów, który zablokowany został przez samochód rodziców dziecka i jednocześnie o całej sytuacji powiadomił dyżurnego inowrocławskiej Policji. 

Z tej racji, że w pobliżu było pogotowie ratunkowe mundurowi pobiegli tam wraz z ojcem trzymającym na ręku córkę. Ratownicy sprawdzili stan dziecka, po czym przewieźli ją do szpitala. Tam lekarze potwierdzili, że jest cała i zdrowa i nic już jej nie grozi.

(KWP w Olsztynie / kp)

 

 

Powrót na górę strony