Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Druga doba działań małopolskich policjantów w Zakopanem

Data publikacji 23.08.2019

Do późnych godzin nocnych, policjanci zaangażowani byli w identyfikację osób rannych, przewiezionych do poszczególnych szpitali naszego województwa. W wielu przypadkach osoby poszkodowane nie miały przy sobie dokumentów, a ich stan zdrowia uniemożliwiał kontakt słowny.

Policjanci  pod nadzorem prokuratora rejonowego w Zakopanem brali udział także w identyfikacji zwłok osób, które zginęły wczoraj w masywie Giewontu. Funkcjonariusze ustalają również  miejsce pobytu kilku turystów, którzy mają przebywać w Zakopanem, a bliscy nie mogą nawiązać z nimi kontaktu, nie ma ich także na listach osób rannych. Sygnały takie, od zaniepokojonych rodzin turystów wpłynęły na uruchomioną od wczorajszego popołudnia w Starostwie Powiatowym w Zakopanem infolinię.

Dzisiaj funkcjonariusze z KPP Zakopane oraz OPP w Krakowie będą prowadzili  czynności poszukiwawcze w masywie Giewontu, w rejonie gdzie nastąpiły wyładowania atmosferyczne. Policjanci szukają przede wszystkim przedmiotów  należących do poszkodowanych turystów. 

Do działań zaangażowanych zostało ok. 140 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, a także Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i ościennych powiatów, na których terenie znajdują się szpitale przyjmujące osoby ranne w zdarzeniu.

Wśród nich znajdują się funkcjonariusze ruchu drogowego, których zadaniem jest udrożnianie ruchu oraz pomoc pojazdom przewożącym osoby poszkodowane do okolicznych placówek medycznych, a także policyjni psycholodzy, którzy na miejscu udzielają wsparcia ofiarom oraz ich rodzinom. Do akcji ratunkowej został włączony policyjny śmigłowiec Black Hawk, ze stanu Komendy Głównej Policji, który aktualnie stacjonuje w Zakopanem, pozostając w pełnej gotowości do pomocy innym służbom ratowniczym.

(KWP w Krakowie / kp)

 

  • radiowozy policyjne w drodze na akcję
  • śmigłowiec stojący na trawie oraz pojazd gopr
  • policjant stoi przy karetce pogotowia
  • policjanci i strażacy stoją na ulicy
  • helikopter policyjny
  • grupa policjantów ze sprzętem ratunkowym idzie pod górę
Powrót na górę strony