Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 23.08.2019

Policjant z IV Komisariatu Policji w Lublinie będąc poza służbą, na drodze w pobliżu Kraśnika uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierującemu i powiadomił dyżurnego policji. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechał patrol z Wydziału Ruchu Drogowego kraśnickiej komendy. Sprawdzenie stanu trzeźwości zatrzymanego kierowcy wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Będący poza służbą policjant z IV Komisariatu Policji w Lublinie w miejscowości Kolonia Wyżnianka zauważył opla, którego kierowca poruszał się całą szerokością drogi. Wzbudziło to przypuszczenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant podejmując ryzyko zajechał niebezpiecznie poruszającemu się samochodowi drogę. Gdy otworzył drzwi opla wyczuł woń alkoholu od mężczyzny siedzącego za kierownicą, zabrał kluczyki ze stacyjki pojazdu, czym uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego kraśnickiej jednostki. Gdy na miejsce przyjechał patrol Wydziału Ruchu Drogowego z Kraśnika okazało się, że siedzący za kierownicą 59-letni mieszkaniec gminy Dzierzkowice ma w organizmie aż 3 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialny, pijany kierowca odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony