Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla oszusta internetowego. Mężczyzna usłyszał już 70 zarzutów

Data publikacji 23.08.2019

Tymczasowym aresztem dla 39-latka zakończyła się jego przestępcza działalność w Internecie. Mężczyzna w ramach zorganizowanej grupy przestępczej prowadził fałszywe sklepy internetowe oferujące różne produkty do sprzedaży. Oszukiwał osoby z terenu całej Polski. Łączna suma strat pokrzywdzonych to nie mniej niż 150 tys. zł. Zatrzymany usłyszał już 70 zarzutów. Policjanci wciąż pracują nad tą sprawą.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o działanie wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami w ramach zorganizowanej grupy przestępczej i dokonanie szeregu przestępstw dotyczących sprzedaży gamy różnych produktów w fałszywych sklepach internetowych. Suma ujawnionych strat to nie mniej niż 150 tys. zł na szkodę osób z całej Polski.

Łącznie podejrzany usłyszał już 70 zarzutów. Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności całego procederu i pracują nad tą sprawą. 39-latek został decyzja sądu tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony