Sfingowane uprowadzenie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sfingowane uprowadzenie

Data publikacji 28.03.2008

Jasielscy policjanci zatrzymali kobietę, która sfingowała uprowadzenie znajomego mężczyzny. Za uwolnienie zażądała od jego żony kilku tysięcy złotych. Wpadła w policyjna zasadzkę w czasie finalizacji transakcji.

Wczoraj popołudniu do jasielskiej komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Jasło. Kobieta zaalarmowała, że ktoś zadzwonił na jej telefon komórkowy informując o uprowadzeniu męża. Za jego uwolnienie zażądał okupu w wysokości 2.000 zł. Pieniądze miały być przekazane o 17:00 przed jednym z urzędów w Jaśle.

Pod okiem policjantów kobieta o umówionej godzinie stawiła się w wyznaczonym miejscu. Tuż po 17:00 podszedł do niej mężczyzna. Po krótkiej rozmowie został zatrzymany. W policyjną zasadzkę wpadła również jego wspólniczka.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że porwanie zostało sfingowane. Ze wstępnych informacji wynika, że zatrzymana 19-letnia mieszkanka Jasła, znała męża pokrzywdzonej i wiedziała, że niedawno wrócił z zagranicy, gdzie pracował. Wykorzystała jego dłuższą nieobecność w domu, zadzwoniła do żony i chcąc wyłudzić pieniądze zawiadomiła o jego uprowadzeniu. O odebranie pieniędzy poprosiła znajomego nie informując go o swoim planie.

Policjanci w ciągu godziny ustali miejsce pobytu rzekomo uprowadzonego męża pokrzywdzonej.

W obliczu zgromadzonych przez policjantów dowodów podejrzana przyznała się do popełnienia oszustwa. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja