Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Wystrzałowe” znalezisko podczas prac polowych

Mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Mrocza, pow. nakielski, podczas prac polowych znalazł pochodzącą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej skrzynkę z amunicją karabinową. O nietypowym znalezisku powiadomił nakielskich policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce. Jak się okazało niebezpiecznych "skarbów" było znacznie więcej.

Wczoraj (22.08.19) około 16.30 nakielska policja została powiadomiona przez mieszkańca Wiela, gm. Mrocza, że podczas prac polowych znalazł amunicję. Na miejsce natychmiast pojechał patrol, w tym policjant z grupy minersko–pirotechnicznej.

Mundurowi ustalili, że nietypowe znalezisko to skrzynka z amunicją karabinową z czasu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko przed dostępem osób postronnych i wezwali na miejsce wojskowy patrol rozminowywania. Ta wyspecjalizowana jednostka sprawdziła przyległy teren i... wykopali kolejne niebezpieczne "skarby”. W sumie zabezpieczono sześć metalowych skrzynek z amunicją. Całym niebezpiecznym znaleziskiem zajęło się wojsko. 

Policjanci przypominają, że niewybuchy stanowią śmiertelne zagrożenie. Samodzielne ich wyydobywanie czy przenoszenie jest bardzo niebezpieczne dlatego w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewypał powinniśmy natychmiast powiadomić odpowiednie służby.

Powrót na górę strony