Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jak się okazało, nie tylko „w czasie deszczu dzieci się nudzą”. 7-letnia dziewczynka samochodem taty ruszyła w podróż

Data publikacji 23.08.2019

W wakacje nasze pociechy mają dużo wolnego czasu i niekiedy wpadają na dziwne pomysły. Przekonał się o tym właściciel jednego z wałbrzyskich sklepów rowerowego, kiedy zauważył samochód, który wjechał na trawnik i tam się zatrzymał. Myśląc, że ktoś może potrzebować pomocy, mężczyzna podszedł do auta. Bardzo się zdziwił, gdy zobaczył, kto siedzi na miejscu kierowcy. Okazało się, że za kierownicą pojazdu znajduje się 7-letnia dziewczynka. Co ciekawe, dziecko miało podczas jazdy zapięte pasy bezpieczeństwa.

Dyżurny wałbrzyskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie. Zadzwonił właściciel sklepu rowerowego znajdującego się na ul. 11 Listopada. Mężczyzna zauważył samochód, który wjechał na trawnik i tam się zatrzymał. Myśląc, że ktoś może potrzebować pomocy, zgłaszający podszedł do pojazdu. Bardzo się zdziwił, gdy okazało się, że za kierownicą siedzi 7-letnia dziewczynka. Co ciekawe nieletnia kierująca podróżowała zapięta w pasy bezpieczeństwa, czyli zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zdziwiony mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił po policyjny patrol.

Funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki ustalili, że dziewczynka zabrała kluczyki do samochodu swojego taty, kiedy on spał w domu po nocnej zmianie. Wsiadła do auta, zapięła pasy bezpieczeństwa i ruszyła w drogę. Jak relacjonują świadkowie przejechała około 100 metrów i zatrzymała się na trawniku. Bardzo wystraszona nie potrafiła powiedzieć dokąd chciała pojechać.

Szanowni rodzice!
Do końca wakacji pozostało jeszcze kilka dni. Zapewnijcie swoim pociechom opiekę i zajęcie, ponieważ jak widać nie tylko „w czasie deszczu dzieci się nudzą”.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • Samochód który zatrzymał się na poboczu
  • dziewczynka siedzi za kierownicą samochodu
  • Samochód którym dziewczynką udała się w podróż
Powrót na górę strony