Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zespół SPEED - działanie na terenie powiatu kartuskiego

Data publikacji 23.08.2019

Policjanci należący do zespołu SPEED realizowali powierzone im zadania na terenie powiatu kartuskiego. 21 sierpnia w okolicy Kartuz można było spotkać oznakowane i nieoznakowane radiowozy z Gdańska, Gdyni oraz Starogardu Gdańskiego.

Analiza policyjnych danych, informacje przekazywane przez użytkowników dróg, kontrola Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz filmy przesyłane na skrzynkę stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl, zdecydowały o skierowaniu zespołu SPEED w rejon powiatu kartuskiego. Najlepsi policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w nowoczesny sprzęt, dbali o bezpieczeństwo na głównych drogach. W okolicy Kartuz można było spotkać oznakowane i nieoznakowane radiowozy z Gdańska, Gdyni oraz Starogardu Gdańskiego. Powołany 19 lipca zespół SPEED skontrolował do tej pory 1900 pojazdów. Ujawniono 1812 wykroczeń. 104 razy przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, czego konsekwencją jest zatrzymanie prawa jazdy na okres 3 miesięcy. 1034 razy powodem nałożenia mandatu było przekroczenie prędkości, która jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

W 86 przypadkach został zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu. Niestety zdarza się, że popełniający wykroczenie znajduje się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. Policjanci ujawnili 8 osób, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwości.


Powrót na górę strony