Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł właściciela firmy, bo myślał, że zmarł

Data publikacji 28.03.2008

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 55-letniemu mieszkańcowi Kamieńca Ząbkowickiego podejrzanego o kradzież sprzętu budowlanego. Odzyskano maszyny i urządzenia o wartości ponad 40 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim zatrzymali 55-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież specjalistycznego sprzętu budowlanego. Policjanci dokładnie przeanalizowali zgromadzone w tej sprawie informacje. Ta wnikliwa analiza materiałów doprowadziła ich do odnalezienia samochodu osobowego z dźwigiem, 3 przyczep, w tym jednej do przewozu bardzo długich przedmiotów, ciągnika rolniczego i spycharko-koparki, które zostały skradzione z zakładu remontowo-budowlanego.

Jak ustalili policjanci, historia zaczęła się kilka lat wcześniej. Wtedy właściciel firmy budowlanej zachorował i trafił do szpitala. Osoby pracujące w tej firmie byli przekonani o tym, że mężczyzna zmarł. Po takiej informacji majątek należący do właściciela został rozkradziony. Z uwagi na poważne problemy zdrowotne 64-letni właściciel firmy nie wiedział, że stracił większość sprzętu budowlanego.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności związane z kradzieżą. Odzyskano maszyny i urządzenia, których wartość przekracza 40.000 złotych.

Powrót na górę strony
Polska Policja