Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zbierali materiały biurowe dla szkół na Białorusi

Data publikacji 25.08.2019

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA ogłosiło w okresie wakacyjnym zbiórkę materiałów biurowych dla dzieci z białoruskich szkół. Odzew był bardzo dużo. Szczególnie w zbiórkę zaangażowali się policjanci z Głogowa i Legnicy. Zebrane materiały zostaną wkrótce przekazane do szkół w Czarnowczycach, Baranowiczach i Brześciu na Białorusi.

Na początku wakacji Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA ogłosiło zbiórkę materiałów biurowych na nowy rok szkolny dla dzieci na Białorusi. Odzew wśród członków stowarzyszenia, w tym w szczególności funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, był bardzo duży. Udało się zebrać różnego rodzaju zeszyty, przybory piśmiennicze, farby, plastelinę, bloki, papiery kolorowe, a nawet książki i bajki do czytania.

Całość materiałów została dostarczona przedstawicielowi Fundacji "Militarni Wrocław" - głównego organizatora przedsięwzięcia. Zebrane materiały zostaną dalej przekazane dla dzieci ze szkoły przy parafii Trójcy Świętej w Czarnowczycach k. Brześcia, Społecznej Szkoły Polskiej im. T. Reytana w Baranowiczach i Szkoły przy Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych Brześcia Obwodu Brzeskiego.

(KWP we Wrocławiu / wsz)

  • policjant przy zebranych materiałach biurowych dla dzieci
  • zebrane materiały biurowe dla dzieci
  • policjanci przy zebranych materiałach biurowych dla dzieci
Powrót na górę strony