Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował maczetą. Godzinę później napastnik był w rękach Policji

Data publikacji 26.08.2019

Policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim zaledwie godzinę od zgłoszenia zatrzymali 32-latka, który maczetą zaatakował dwóch innych mężczyzn na jednym z osiedli w Gorzowie Wielkopolskim. Napastnik w momencie zatrzymania zabarykadował się w mieszkaniu. Policjanci zmuszeni byli siłowo wejść do środka. 32-latek był agresywny ale został skutecznie obezwładniony. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za uszkodzenie ciała.

W czwartek (22 sierpnia) dyżurny Komendy Miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim został powiadomiony, że na jednym z osiedli na terenie Gorzowa Wielkopolskim biega mężczyzna z maczetą w ręce. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Okazało się, że napastnik ranił dwie osoby, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzonym mężczyznom natychmiast udzielono pomocy, jeden z nich trafił do szpitala. Na miejscu pojawiły się kolejne patrole, w sumie do działań skierowano kilkunastu policjantów kryminalnych. Zaangażowanie i doświadczenie, a także podjęte na miejscu czynności operacyjne pozwoliły na zatrzymanie napastnika w zaledwie godzinę od zgłoszenia. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskim. Mężczyzna w obawie przed zatrzymaniem ukrył się w mieszkaniu swojej znajomej. Nikt nie chciał otworzyć drzwi, dlatego policjanci musieli wejść siłowo. Podejrzany był agresywny, ale został skutecznie obezwładniony. Zatrzymanie to rezultat dobrego rozpoznania i zebranych informacji.

32-latka przewieziono do gorzowskiej komendy. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych.

 

Podkomisarz Marzena Śpiewak

Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

  • Zatrzymana osoba
  • Zakładanie kajdanek
  • Policjanci z zatrzymanym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.43 MB)

Powrót na górę strony