Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W drodze na służbę pomógł potrąconemu pieszemu

Data publikacji 26.08.2019

Chwilę po potrąceniu pieszego przez kierującego osobowym nissanem na zdarzenie to najechał st. post. Adam Wiśniewski z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Policjant udzielił mężczyźnie fachowo pierwszej pomocy i do czasu przyjazdu karetki kontrolował jego stan zdrowia. Poszkodowany 55-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj (25.08.19) około 20.45 w miejscowości Szczuka, powiat brodnicki, doszło do potrącenia pieszego przez osobowego nissana. Na tę sytuację najechał jadący do służby st. post. Adam Wiśniewski z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Funkcjonariusz natychmiast się zatrzymał i podbiegł pomóc pieszemu, który był przytomny, ale miał otwarte złamanie obu rąk i mocno krwawił. 

Policjant polecił postronnej osobie powiadomić służby ratunkowe, a sam zaczął udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu, który był oszołomiony, ale nie tracił przytomności. Funkcjonariusz doskonale wiedział jak ma pomóc. Fachowo zatamował krwotok, usztywnił złamane ręce i kontrolował stan zdrowia pokrzywdzonego do czasu przyjazdu karetki. 55-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Powrót na górę strony