Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione w Niemczech audi warte ponad 300 tysięcy złotych odzyskane przez policjantów

Data publikacji 26.08.2019

Policjanci żagańskiej drogówki odzyskali luksusowe audi skradzione na terenie Niemiec. Pojazd warty ponad 300 tysięcy złotych stał na drodze krajowej numer 18, miał włączony silnik lecz za kierownicą nikogo nie było. Właściciel nie wiedział, że jego samochód został skradziony.

W piątek (23 sierpnia) policjantów ruchu drogowego żagańskiej jednostki zainteresował zaparkowany na drodze krajowej numer 18 pojazd marki Audi na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Silnik pojazdu był włączony jednak wewnątrz samochodu ani w pobliżu nie znajdowały się żadne osoby. Po sprawdzeniu samochodu w systemach policyjnych pojazd nie figurował jako utracony. Skontaktowano się ze stroną niemiecką, która nie miała zgłoszenia o kradzieży. Właściciel audi był bardzo zdziwiony, kiedy do jego drzwi zapukali niemieccy funkcjonariusze i pytali o samochód. Był przekonany, że jest zaparkowany w garażu. Po sprawdzeniu okazało się, że audi zostało skradzione. Jego wartość to ponad 300 tysięcy złotych.

Na miejsce, gdzie porzucono pojazd przyjechali policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego wraz z technikiem kryminalistyki, aby wykonać czynności. Zebrany materiał ma pomóc w ustaleniu osoby, która dokonała kradzieży. Samochód został zabezpieczony i przewieziony na policyjny parking, a po czynnościach zostanie zwrócony jego właścicielowi.

Kolejny raz żagańscy policjanci pokazali, że kiedy obywatel śpi, oni czuwają nad bezpieczeństwem i strzegą prawa. Dzięki pracy policjantów audi o znacznej wartości wróci do właściciela.

 

Źródło: sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

 

Powrót na górę strony