Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wicemistrz Świata w Taekwondo pełni służbę w opolskiej Policji

Data publikacji 26.08.2019

Podczas zawodów w Brazylii wicemistrzostwo świata w Taekwondo, wywalczył asp. sztab. Mateusz Rojowski. Po stoczeniu 5 walk, w kategorii ciężkiej opolski policjant stanął na drugim miejscu podium. Na co dzień pełni on służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Serdecznie gratulujemy!

Asp. sztab. Mateusz Rojowski jest policjantem Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Większość wolnego czasu poświęca swojej największej pasji – sportowi. Mateusz bowiem sumiennie i z oddaniem trenuje Taekwondo.

Przygoda Mateusza z tym sportem rozpoczęła się w 2003 roku. Wtedy to, po raz pierwszy poszedł na trening. Od tamtego czasu wielokrotnie brał udział w turniejach, zarówno na szczeblu europejskim, jak i krajowym. Często z sukcesami.

Jednak największy sukces w dotychczasowej karierze nastąpił parę dni temu, w Ameryce Południowej. To tam w Brazylii, od 9 do 11 sierpnia, w miejscowości Iguas de Foss rozegrały się Mistrzostwa Świata w Taekwondo. Mateusz Rojowski startował w kategorii ciężkiej +84 kilogramy.

W trakcie turnieju rywalizował z blisko 30 zawodnikami z 5 kontynentów. Po stoczeniu 5 walk, w tej finałowej, musiał jednak uznać wyższość reprezentanta gospodarzy. Udział w turnieju dał Mateuszowi tytuł wicemistrza świata w Taekwondo.

Asp. sztab. Mateusz Rojowski to nie tylko utytułowany zawodnik. Jako trener, swoją pasję i umiejętności przekazuje również swoim podopiecznym. Jedna z jego uczennic także podczas tych zawodów została Mistrzynią Świata w kategorii junior – 55 kilogramów.

Jak przyznaje nasz zawodnik, taki sukces okupiony jest wieloma wyrzeczeniami i intensywnym treningiem, nieraz 3 czy 4 razy dziennie, przez większość dni w tygodniu. Do tego rygorystyczna dieta i silna psychika, które pozwalają przekuć te starania w sukces i powodzenie.

 

(KWP w Opolu/js)

 

  • Opolski policjant wicemistrzem świata w Brazylii
  • Opolski policjant wicemistrzem  świata w Brazylii
  • Opolski Policjant wicemistrzem świata w Brazylii
Powrót na górę strony