Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantem jest się bez względu na czas!

Data publikacji 26.08.2019

Policjantem się jest bez względu na czas i okoliczności. Tak swoją służbę w mundurze rozumie policjant z komisariatu w Żabnie, który w czasie wolnym zatrzymał złodzieja, który usiłował ukraść akumulator zasilający sygnalizację drogową.

Starszy sierżant spędzał urlop w domu, kiedy w nocy obudził go dobiegający z ulicy hałas. Nie zobaczył na niej jednak wykonujących prace drogowe robotników, a złodzieja majstrującego przy ustawionej na czas trwania remontu, zastępczej sygnalizacji świetlnej. Policjant nie zastanawiał się długo i instynktownie ruszył z interwencją, prosząc wcześniej o wsparcie sąsiada. Na miejscu obaj zastali mężczyznę w kominiarce, trzymającego w rękach akumulator, wyciągnięty z uszkodzonej skrzynki zasilającej. Mundurowy z pomocą znajomego obezwładnił rabusia, po czym wezwał na miejsce policjantów z komisariatu w Żabnie, którym przekazał złodzieja. 
Na jaw wyszło, że zatrzymany w przeszłości sięgał już po cudzą własność, a kradzież akumulatorów z sygnalizatorów nie jest jego pierwszą. 46-letni mieszkaniec Powiśla Dąbrowskiego usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie/js)

Powrót na górę strony