Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rażąco przekroczył prędkość – stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące

Data publikacji 26.08.2019

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące, w związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów. Świdniccy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego Fiatem Seicento, który w terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h, jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 36-latka, który stracił swoje prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Mężczyzna swoim zachowaniem stworzył   zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci zauważyli pojazd marki Fiat Seicento przemieszczający się w terenie zabudowanym z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wskazało, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia do 50 km/h, pędził aż 108 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem w wysokości 400 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Mundurowi apelują do użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze!  Pamiętajmy, że prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.31 MB)

Powrót na górę strony