Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 58-latek najbliższe 16 lat spędzi w więzieniu

Data publikacji 26.08.2019

Kryminalni z Suchanina zatrzymali 58-letniego mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończym oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2016 i przebywał poza granicami kraju. Mógł też posługiwać się fałszywymi dokumentami tożsamości. Zarzuca mu się udział m.in. w zorganizowanej grupie przestępczej, rozboje z użyciem broni palnej oraz związek z przestępczością narkotykową. Najbliższe 16 lat spędzi teraz w zakładzie karnym.

Dzięki ustaleniom oraz pracy operacyjnej kryminalnych z Suchanina w ręce policjantów trafił 58-letni mężczyzna poszukiwany czterema listami gończymi wydanymi przez organy ścigania oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Do zatrzymania 58-latka doszło w wyniku pościgu, mężczyzna na widok policjantów rzucił się do ucieczki, pogoń za nim trwała m.in. w bardzo trudnym i podmokłym terenie. Policjanci obezwładnili i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który podczas interwencji próbował jeszcze wprowadzić policjantów w błąd co do swojej tożsamości.

Zatrzymany przez mundurowych 58-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2016 roku, przebywał poza granicami kraju i najprawdopodobnie posługiwał się fałszywymi dokumentami tożsamości.

Zarzuca mu się udział m.in. w zorganizowanej grupie przestępczej, rozboje z użyciem broni palnej, a także związek z przestępczością narkotykową. Najbliższe 16 lat spędzi on teraz w zakładzie karnym.


 

(KWP w Gdańsku/js)

Powrót na górę strony