Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po alkoholu kierował motorowerem, nie miał kasku i wiózł pasażera

Data publikacji 26.08.2019

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 25-latka, który bez kasku i pod wpływem alkoholu kierował motorowerem. Mężczyzna przejeżdżał przez przejścia dla pieszych i jechał po chodniku, dodatkowo wiózł nietrzeźwego pasażera, który również nie miał założonego kasku.

W sobotę, 24.08.2019 r., rano, na ul. Hucisko policjanci ruchu drogowego, którzy pełnili służbę w radiowozie nieoznakowanym, podjęli interwencję wobec kierowcy skutera. Mężczyzna bezpośrednio przed radiowozem, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, przejechał przez to przejście, a swoją jazdę kontynuował po chodniku. Ponadto zarówno motorowerzysta, jak i pasażer jechali bez kasku, a pasażer skutera dodatkowo trzymał w dłoni puszkę z piwem.

Policjanci podczas kontroli drogowej wyczuli zapach alkoholu od 25-letniego kierowcy skutera.

Mężczyzna powiedział policjantom, że wcześniej pił alkohol, ale nie jest w stanie poddać się badaniu alkomatem, bo bardzo zestresowała go policyjna kontrola. W związku z tym policjanci doprowadzili mężczyznę do placówki zdrowia, w której została mu pobrana krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 25-letniemu kierowcy.

Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mieszkaniec Gdańska kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości, będzie groziła mu kara 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata uprawnień do kierowania. Wobec mężczyzny zostanie też sporządzony wniosek o ukaranie do sądu za wkroczenia popełnione w ruchu drogowym. Gdańszczanin odpowie między innymi za jazdę motorowerem wzdłuż po chodniku i po przejściu dla pieszych, kierowanie pojazdem bez obowiązkowego kasku, a także przewożenie nietrzeźwego pasażera.

Odpowiedzialności karnej nie unikną też 22-letni pasażer, który miał w prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę bez obowiązkowego kasku został ukarany mandatem karnym.

 

 

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony