Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kręciło nas bezpieczeństwo w Wąsoszu

Data publikacji 26.08.2019

Po raz kolejny w naszym województwie odbyła się akcja informacyjno – edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Pokazy ratownictwa na wodzie w wykonaniu policji, straży pożarnej, WOPR-u wprawiły w zachwyt obecnych na festynie. Oprócz tego gry, zabawy i konkursy organizowane przez zaprzyjaźnione instytucje w temacie bezpieczeństwa.

W Wąsoszu Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy i Toruniu, Komendą Powiatową Policji w Nakle nad Notecią i Radziejowie, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz Prezesem Kujawsko – Pomorskiego WOPR zorganizowali festyn. W akcji edukacyjno – informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wzięli udział strażacy z JRG Nr1 w Bydgoszczy i JRG w Szubinie, OSP w Szubinie i Rynarzewie, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Kruszwicy, Włocławka, Lipna, Bydgoszczy i ze Żnina, Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Bydgoszczy wraz z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Nakle nad Notecią, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy, Centrum Powiadamiania Ratunkowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Nakielski Ośrodek Terapii i Uzależnień „Koliber”, Państwowego Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy.

Działania profilaktyczne rozpoczął gospodarz terenu Mariusz Piotrkowski oraz Wojewoda Kujawsko Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią kom. Zbigniew Sperkowski, Kujawsko Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu nadbryg. Janusz Halak oraz Prezes Kujawsko Pomorskiego WOPR-u Maciej Banachowski.
W ramach tego przedsięwzięcia poszczególne służby zaprezentowały swoje działania profilaktyczne zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych.
Uczestnicy mogli wziąć udział w pokazie czynności resuscytacyjnych – pierwszej pomocy organizowanym przez WOPR oraz zapoznać się z aplikacją internetową "Pierwsza Pomoc w sytuacji zagrożeń” promowaną przez Policję. Dorośli mogli sprawdzić reakcję organizmu po zażyciu alkoholu poprzez alkogogle. Każda z instytucji przygotowała liczne quizy, konkursy plastyczne i liczne atrakcje dla wypoczywających nad wodą.. Podczas festynu promowano także funkcjonowanie nr 112 i 601 100 100 oraz prawidłowość   zgłoszeń do operatorów numeru 112. 
Kulminacyjnym punktem imprezy był pokaz działań ratowniczych na wodzie wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na akwenach. 
Spotkanie w Wąsoszu było ostatnim w tym roku przedsięwzięciem profilaktycznym w naszym województwie, podsumowującym jednocześnie kończący się sezon letni.

 • Widok z powietrza na plażę w Wąsoszu
 • Organizatorzy festynu przemawiają do uczestników
 • Policjantka pomaga dzieciom w przy kolorowankach
 • Nurek prezentuje sprzęt do nurkowania
 • uczestniczka konkursu wypróbowuje alkogoogle
 • uczestnik konkursu wypróbowuje alkogoogle
 • uczestniczka konkursu wypróbowuje alkogoogle
 • Organizatorzy festynu pozują do zdjęcia
 • widok na palącą się w oddali łódkę na wodzie
 • Strażacy wynoszą poszkodowanego na brzeg
 • Strażacy przeprowadzają reanimacje
 • Strażacy przeprowadzają reanimacje
 • organizator festynu przemawia do uczestników
Powrót na górę strony