Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali ludzkie życie

Data publikacji 27.08.2019

Policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego na Pradze Północ uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone. Jak się okazało, mundurowi przybyli w ostatniej chwili. Dzięki szybkiej reakcji starszego sierżanta Tomasza Skrok i starszego sierżanta Pawła Piętka, 26-latek trafił pod specjalistyczną opiekę.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego komendy na Pradze Północ zostali skierowani na interwencję przy ul. Strzeleckiej. Ze zgłoszenia wynikało, że zagrożone jest życie mężczyzny. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się pod wskazany adres i szczegółowo przeszukali piwnicę, klatki schodowe oraz strych.

Na ostatnim piętrze kamienicy odnaleźli poszukiwanego mężczyznę. 26-latek był zdezorientowany, kontakt z nim był utrudniony. Jak się okazało, starszy sierżant Tomasz Skrok i starszy sierżant Paweł Piętka przybyli na miejsce w ostatniej chwili. Mundurowi niezwłocznie udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy i zaopiekowali się nim do przyjazdu karetki.

Ratownicy, ze względu na stan nietrzeźwości 26-latka (1,6 promila w wydychanym powietrzu) podjęli decyzję o umieszczeniu go w izbie wytrzeźwień.

is/mb

Powrót na górę strony