Policjanci gasili płonącą cysternę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci gasili płonącą cysternę

Data publikacji 28.03.2008

Policjanci z sekcji zabezpieczenia miasta komendy miejskiej Policji w Poznaniu jako pierwsi gasili dziś w nocy płonącą cysternę z paliwem. Przez kilka godzin przejazd w okolicach ronda Rataje był utrudniony. Na szczęście pożar został ugaszony i nie doszło do tragedii.

Jako pierwszy na miejscu pojawił się trzyosobowy patrol Policji w składzie sierż. Holas Patryk, sierż. Chraplak Tomasz i st.post. Walendowski Łukasz. Policjanci podczas nocnego patrolu zbliżając się do ronda Rataje zauważyli zatrzymującą się ciężarówkę ciągnącą cysternę, przy której w płomieniach stanęło jedno z tylnych kół.

Policjanci natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Płomienie w błyskawicznym tempie zaczęły oplatać powłokę cysterny wypełnionej 30 tysiącami litrów oleju napędowego i benzyny. Dwóch funkcjonariuszy wykorzystując m.in. gaśnice zamontowane przy naczepie ograniczało buchające jęzory ognia, trzeci z nich wzywając posiłki zabezpieczał miejsce pożaru.

Już po kilku minutach na miejscu pojawili się strażacy. Po ugaszeniu ognia jeszcze przez kilkanaście minut schładzali nagrzaną cysternę. Cała akcja zakończona została nad ranem.
  • Na zdjęciu sierż Holas - jeden z dwóch gaszących cysternę policjantów
Powrót na górę strony
Polska Policja