Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Maluch szczęśliwie wrócił do mamy

Data publikacji 27.08.2019

26 sierpnia 2019 r. niepostrzeżenie spod opieki dziadka wymknął się 2 i pół letni chłopiec. Na szczęście błąkające się po osiedlu dziecko, dzięki zainteresowaniu przypadkowej osoby, szybko odnaleziono i przekazano zaniepokojonej i przerażonej mamie. Pamiętajmy o właściwym sprawowaniu opieki nad dziećmi.

26 sierpnia 2019 r., przed południem, zduńskowolscy dzielnicowi pojechali na interwencję do jednego ze sklepów na osiedlu Południe w Zduńskiej Woli. Tam zastali kobietę, którą przekazała im, że w rejonie osiedlowego skweru zauważyła małego chłopca, który był bez opieki osób dorosłych. Zainteresowana jego bezpieczeństwem próbowała odnaleźć opiekunów. Malec doprowadził ją do pobliskiego sklepu, jednak i tam nie było nikogo z jego bliskich. W tym samym czasie przerażona matka poinformowała operatora numeru alarmowego o zaginięciu dziecka, które jak sie okazało, było już pod opieką policjantów. Mundurowi ustalili, że chłopiec wcześniej był na spacerze z dziadkiem i podczas zabawy niepostrzeżenie zniknął z pola widzenia. Na szczęście 2 i pół latek cały i zdrowy trafił pod opiekę wystraszonej mamy.

Apelujemy do rodziców i opiekunów o zachowanie czujności podczas sprawowania opieki nad dziećmi. Jak się okazuje, wystarczy chwila nieuwagi, aby bezradne dziecko znalazło się w sytuacji wielu zagrożeń.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony