Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 27.08.2019

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka, działający w ramach grupy „SPEED”, podczas jednej interwencji zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Okazało się, że 23-latek miał 2,7 promila alkoholu, natomiast 25-latek 1,5. Młodszy z nich nie powinien w ogóle prowadzić, gdyż obowiązywał go zakaz sądowy do 2024 roku. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci z Włocławka, działający w grupie „SPEED”, patrolowali drogi powiatu włocławskiego. W trakcie służby otrzymali od oficera dyżurnego informację o dwóch pojazdach mogących ścigać się po drodze wojewódzkiej 562 w gminie Fabianki. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zauważyli opisane pojazdy marki opel i renault. Kierowcy na widok radiowozu zjechali z drogi na posesję, chcąc uniknąć kontroli. W niczym to im nie pomogło i obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Jeden z nich 25-latek kierujący renault przez cały czas był agresywny i ubliżał mundurowym. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast u 23-latka z opla urządzenie wykazało ponad 2,7 promila. 

Nietrzeźwi kierowcy trafili do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Mundurowi w trakcie czynności ustalili dodatkowo, że młodszy z nich posiada aktualny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów do 2024 roku za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

Po wytrzeźwieniu usłyszeli od śledczych zarzuty związane z jazdą w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo, 25-latek odpowie za znieważenie funkcjonariuszy podczas wykonywanych przez nich czynności, a 23-latek za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Starszemu może grozić kara do 2 lat, natomiast młodszemu za niestosowanie się do orzeczonego zakazu do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony