Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla dzielnicowego z Krzeszowic

„Pan asp. Łukasz Kocot zorganizował dla nas miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej blisko naszej klatki schodowej za co jestem mu bardzo wdzięczny. Życie dla nas i dla naszego dziecka stało się dużo łatwiejsze”. To część podziękowań dla dzielnicowego z Komisariatu Policji w Krzeszowicach, które nadesłane zostały do Komendy Głównej Policji.

Wielkie serce i zaangażowanie dzielnicowego asp. Łukasza Kocota sprawiło, że życie jednej z krzeszowickich rodzin stało się łatwiejsze.W miniony piątek w Komisariacie Policji w Krzeszowicach Pan Leszek, ojciec 10-letniego niepełnosprawnego Ksawerego, chorującego na porażenie mózgowe, złożył podziękowania Komendantowi Powiatowemu Policji w Krakowie mł. insp. Tomaszowi Drożdżakowi oraz dzielnicowemu z Komisariatu Policji w Krzeszowicach asp. Łukaszowi Kocot.

To właśnie z inicjatywy aspiranta, w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, zostało utworzone miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej, dedykowane specjalnie dla Ksawerego. Życzliwością i sercem wykazał się również Burmistrz Miasta i Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk, dzięki któremu utworzenie przedmiotowego miejsca parkingowego stało się możliwe. Dodatkowo w dowód wdzięczności za okazaną pomoc, ojciec niepełnosprawnego chłopca przesłał pisemne podziękowania za działania dzielnicowego do Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka.

Przed blokiem, w którym mieszka rodzina Pana Leszka znajdowało się tylko jedno miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej, które bardzo często było zajęte – wspomina w liście ojciec. Z synem dużo jeździ na różnego rodzaju zajęcia rehabilitacyjne, a mając nieduży parking samochodowy na tylu mieszkańców, często musiał parkować daleko od swojej klatki schodowej, co było ogromnym utrudnieniem – dodał. Miejsce parkingowe, które zostało utworzone z inicjatywy naszego dzielnicowego, znacząco ułatwi życie Ksaweremu.

Asp. Łukasz Kocot na co dzień pełni służbę w Rewirze Dzielnicowych Komisariatu Policji w Krzeszowicach. W swojej służbie wielokrotnie wykazał się doświadczeniem, zaangażowaniem i profesjonalizmem. Za osiągane wyniki był wyróżniany i nagradzany przez swoich przełożonych. Takie podziękowania od obywateli są dla mundurowych największą nagrodą za niesioną pomoc i służbę.

Jesteśmy dumni, że w naszych szeregach są tacy policjanci – podsumował po spotkaniu z ojcem niepełnosprawnego chłopca Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł. insp. Tomasz Drożdżak.

(KWP w Krakowie/js)

Powrót na górę strony