Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany strzelał z wiatrówki do kolegi – trafił w ręce Policji

Data publikacji 28.08.2019

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 37-latka, który po wspólnym spożywaniu alkoholu ze znajomym, oddał w jego kierunku kilka strzałów z wiatrówki. Jeden z nich okazał się celny i ranił mężczyznę w okolicę pachy. Pokrzywdzonemu udzieliło pomocy pogotowie, a sprawca trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila u obu mężczyzn. Zatrzymany 37-latek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenia ciała. Odpowie teraz za to przed sądem.

W miniony piątek, 23.08.br., w godzinach wieczornych, policjanci otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Złotoryja mężczyzna postrzelił swojego sąsiada. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, którzy w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że został on raniony przez swojego znajomego. Przyznał, że wspólnie spożywali alkohol, a kiedy uznał, że należy wrócić do domu wyszedł z budynku. Wtedy 37-latek sięgnął po wiatrówkę i oddał w jego kierunku kilka strzałów. Jeden z nich ranił mężczyznę w okolicę pachy. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które opatrzyło ranę mężczyzny.

W tym czasie, funkcjonariusze po ustaleniu przebiegu zdarzenia, zatrzymali w miejscu zamieszkania podejrzewanego o ten czyn 37-latka. Zarówno sprawca jak i pokrzywdzony zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Obaj mieli ponad 1,5 promila. Zatrzymany usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenia ciała. O jego dalszym losie będzie decydował teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony