Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali ponad 450 monet kolekcjonerskich i gotówkę w różnych walutach

Data publikacji 28.08.2019

Wspólne działania policjantów z Bolesławca i Polkowic skutkowały zatrzymaniem 3 osób podejrzanych o włamanie i kradzież sejfu. W wyniku działań mundurowi odzyskali złote i srebrne monety kolekcjonerskie oraz pieniądze. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie o włamaniu. W wyniku przestępstwa pokrzywdzony utracił sejf z zawartością kolekcji monet i gotówki w różnej walucie. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Bolesławiec. Na podstawie zebranych informacji ustalono, że sprawcy mogą przebywać na terenie powiatu polkowickiego. Bolesławieccy policjanci natychmiast nawiązali współpracę z mundurowymi z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, co zaowocowało zatrzymaniem 3 osób.

Pierwsze zatrzymania dotyczyły pary, 24-letniej mieszkanki powiatu bolesławieckiego oraz jej chłopaka, 29-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego. W wyniku dalszych czynności zastał ustalony i zatrzymany wspólnik pary włamywaczy, 25-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Podczas sprawdzenia garażu użytkowanego przez jednego ze sprawców, policjanci zauważyli dziurę w ścianie. Okazało się, że ściana była podwójna i właśnie tam przestępcy ukryli gotówkę zdobytą w wyniku włamania.

Odzyskano ponad 50 tys. złotych, nie mniej niż 3 tys. euro i korony czeskie. Dalsze czynności doprowadziły również do odzyskania srebrnych i złotych monet kolekcjonerskich, które policjanci znaleźli w pobliskich zaroślach. Monety były ukryte w dwóch plecakach. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony