Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziona w Niemczech koparka warta ponad 160 tysięcy złotych odzyskana przez policjantów

Data publikacji 29.08.2019

W wyniku podjętych działań przez policjantów z żagańskiej jednostki przy współpracy z policją niemiecką odzyskano koparkę wartą ponad 160 tysięcy złotych. Maszyna budowlana została skradziona na terenie Niemiec. Do tej sprawy policjanci zatrzymali dwie osoby.

We wtorek nad ranem (27 sierpnia) policjanci kryminalni żagańskiej jednostki przy współpracy z policją niemiecką prowadzili działania mające na celu ujawnienie koparki marki Becker Neuson, która została skradziona na terenie Niemiec. W trakcie podjętych czynności ujawniono w lesie na terenie powiatu żagańskiego ukrytą koparkę. Na miejscu ujawnienia maszyny przyjechali policjanci wydziału dochodzeniowo- śledczego wraz z technikiem kryminalistyki aby zabezpieczyć ślady i wykonać niezbędne czynności.  W tej sprawie zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn. Są to 47-letni i 26-letni mieszkańcy powiatu żagańskiego. Mężczyźni zakupili koparkę za kwotę 20 tysięcy złotych kiedy jej wartość przekracza 160 tysięcy złotych. Mieli świadomość, że pochodzi z kradzieży. Usłyszeli zarzut z artykuł 291 kodeksu karnego. Przestępstwo paserstwo umyślne jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności jeszcze tego samego dnia dzięki dobrej współpracy policjantów, koparka wróciła do właściciela.

 

sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Koparka w krzakach
  • Koparka w krzakach
  • Koparka w krzakach
Powrót na górę strony