Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

21 punktów karnych i 1000 zł mandatu dla motocyklisty

Data publikacji 29.08.2019

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 90 km na godzinę oraz popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł oraz policjanci naliczyli mu 21 punktów karnych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali mieszkańca Lubina, który kierując motocyklem przekroczył prędkość oraz popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym, przez co stworzył zagrożenie dla innych osób.

Policjanci na jednej z dróg zauważyli motocyklistę jadącego w kierunku Jeleniej Góry z dużą prędkością. Miernik prędkości wskazał, że kierowca na ograniczeniu do 90 km na godzinę miał ponad 180 km/h. Ponadto funkcjonariusze zarejestrowali szereg wykroczeń, których dopuścił się motocyklista. Oprócz tego, że przekroczył on prędkość, to wyprzedzał jeszcze na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu, a także poruszał się po powierzchni wyłączonej z ruchu. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej.

W związku obowiązującymi przepisami ukarali motocyklistę grzywną w drodze mandatu w wysokości 1000 zł oraz za popełnione wykroczenia naliczyli 21 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu".

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.27 MB)

Powrót na górę strony