Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna uprawa marihuany zlikwidowana przez policjantów

Data publikacji 29.08.2019

Złotoryjscy funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń gospodarczych ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczono 65 blisko dwumetrowych roślin ukrywanych w namiocie handlowym i przyczepie kempingowej. Zajmujący się nielegalnym procederem mężczyzna został zatrzymany a następnie usłyszał zarzut uprawy konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela tej rośliny. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie posiadanych informacji, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi weszli do jednego z pomieszczeń gospodarczych, gdzie w namiocie handlowym oraz przyczepie kempingowej ujawnili kilkadziesiąt krzewów konopi indyjskich. Uprawa wyposażona była między innymi w urządzenia nawadniające i wentylacyjne, a także specjalne oświetlenie i środki chemiczne wspomagające uprawę tych roślin. Łącznie zabezpieczono 65 blisko dwumetrowych roślin.

Zajmujący się tą uprawą 33-latek został zatrzymany w Złotoryi, w miejscu swojego zamieszkania. Usłyszał zarzut uprawy konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela tej rośliny. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dalsze decyzje w tej sprawie podejmie sąd.   

Poprzednie działania złotoryjskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pozwoliły na zatrzymanie w lipcu br. 2 mężczyzn podejrzanych o nielegalne uprawianie konopi indyjskich. W początkowej fazie wzrostu konopie rosły w doniczkach skrywanych we wnętrzu stelażu trampoliny ogrodowej. Kiedy osiągnęły odpowiedni rozmiar, mężczyźni wysadzali je do gruntu. Łącznie zabezpieczono 27 nielegalnych sadzonek w różnych fazach wzrostu. Dodatkowo, w trakcie dalszych czynności, policjanci ujawnili przy jednym z mężczyzn susz roślinny, który po przebadaniu okazał się być marihuaną.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • marihuana w doniczkach na plantacji
  • marihuana w doniczkach na plantacji

Opis filmu: Nielegalna plantacja

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.59 MB)

Powrót na górę strony