Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomagali podczas ulewy w Szczecinie

Data publikacji 29.08.2019

W wyniku potężnej ulewy w regionie doszło do lokalnych zalań i podtopień. Sytuacja wymagała szybkiej i zdecydowanej reakcji wszystkich służb. Podczas działań ogromną rolę odegrali również szczecińscy policjanci, którzy nie zważając na warunki atmosferyczne przystąpili do pomocy mieszkańcom naszego miasta.

Warunki pogodowe pogarszały się z minuty na minutę, a w wyniku obfitych i gwałtownych opadów deszczu doszło do zalania wielu ulic w Szczecinie. Zdezorientowanym i zaskoczonym pogodą mieszkańcom z pomocą przybyli policjanci będący w tym czasie w służbie.

Pomagali wypychać podtopione pojazdy, a nawet udzielali schronienia w policyjnych radiowozach przemoczonym przechodniom. Wszystkie działania zostały docenione przez osoby, które otrzymały pomoc tego dnia, o czym świadczą podziękowania i wiadomości przesyłane na adres Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Poniżej publikujemy treść jednej z nich, którą wysłał jeden z rodziców, przebywających w tym czasie z dzieckiem w mieście (oryginalna pisownia):

„Byliśmy na takich lodach ;) wracamy powolutku i na wysokości szpitala wojskowego nagle taka ulewa, że ja i Stach cali mokrzy musieliśmy się schować pod drzewo. Zimno, ciemno, leje jak cebra. Ja z dzieckiem wtulonym w moje ramie stoję bezradny... I oto w tej właśnie chwili jak anioł z niebios pojawia się radiowóz polskiej policji zaprasza nas do środka i podwozi pod samiutką Rodziewiczówny. Takie historie z Niebuszewa ;) Pozdrowienia i podziękowania dla polskiej Policji ;)”.

To ogromne słowa uznania wynagradzające codzienny trud i zaangażowanie policjantów w zapewnienie obywatelom poczucia bezpieczeństwa nawet w tak nieprzewidywalnych sytuacjach.

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/zalane-szczecinskie-ulice/

(KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony