Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci z Archiwum X zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji zwłok mężczyzny

Data publikacji 30.08.2019

Funkcjonariusze z Archiwum X z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wracają do sprawy z 1993 roku. W pobliżu miejscowości Drałtowice ujawniono wówczas zwłoki mężczyzny. Śledczy ponownie i wnikliwie przeanalizowali zgromadzony materiał. Przy wykorzystaniu obecnych możliwości technicznych wykonany został portret przyżyciowy osoby, który w chwili obecnej jest publikowany celem identyfikacji.

Do zdarzenia doszło 15 marca 1993 r. Dyżurny jednostki Policji w Sycowie ok. godz. 17.00 otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu zwłok ludzkich w terenie leśnym, przy trasie Międzybórz – Oleśnica, w pobliżu miejscowości Drałtowice. Były to zwłoki mężczyzny owinięte w przeźroczystą folią ze skrępowanymi nogami i rękoma. Do dzisiaj wykorzystując wszelkie możliwości identyfikacyjne nie ustalono tożsamości osoby.

Zebrane wtedy w sprawie materiały wskazują, że ofiarą może być mężczyzna pochodzący z byłego bloku państw WNP. Ponadto z ustaleń poczynionych w tamtym czasie wynika, że był on widywany na targowiskach w Oleśnicy i Bierutowie w towarzystwie osób wschodniego pochodzenia.

Rysopis : mężczyzna, wiek z wyglądu ok. 25 lat, wzrost ok. 191 cm, przeciętnej budowy ciała, twarz owalna, z lekko odstającymi małżowinami usznymi, łukowate zrośnięte brwi

Ubiór: koszula męska w biało-niebieską kratę z napisem na metce: „TIRNAVA SIGHISOARA ROMANIA”, buty sportowe marki Adidas - rozmiar 47, podkoszulek z długim rękawem i kalesony w kolorze kremowym oraz majtki koloru białego.

Znaki szczególne: braki w uzębieniu

Na lewej ręce mężczyzna miał zegarek kwarcowy marki „ZARITROV SWISS MODE” z kopertą w kolorze żółtym, tarczą w kolorze czarnym i paskiem w kolorze czarnym. Na środkowym palcu znajdowała się obrączka w kolorze żółtym, na szyi mężczyzna miał łańcuszek z krzyżykiem z wizerunkiem Chrystusa wykonany z metalu w kolorze białym.

(KWP we Wrocławiu/js)

  • Rekonstrukcja możliwego wyglądu mężczyzny
  • Rzeczy znalezione przy mężczyźnie
Powrót na górę strony