Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali pięć osób przed utonięciem

Data publikacji 02.09.2019

Augustowscy policjanci pełniący służbę na wodzie uratowali pięć osób. Chwilę wcześniej wysoka fala zatopiła łódkę młodych ludzi. Dzięki obecności i natychmiastowej reakcji policyjnych "wodniaków" wszyscy bezpiecznie trafili na brzeg.

Augustowscy policjanci pełniący służbę nad jeziorem Necko uratowali pięć osób przed utonięciem. Do zdarzenia doszło wczoraj, 01.09.br., po południu. Policyjni "wodniacy" w trakcie patrolu jeziora zauważyli na środku akwenu jak grupa osób znajdujących się w wodzie wzywa pomocy. Mundurowi natychmiast ruszyli na ratunek. Po chwili wszyscy znajdowali się już na policyjnej łodzi.

Jak ustalili policjanci, dwie kobiety i trzech mężczyzn w trakcie rejesu łodzią zostało zaskoczonych przez wysoką falę. W pewnym momencie ich łódka zaczęła tonąć, po tym jak przykryła ją wysoka fala, a grupa osób znalazła się w wodzie. Dzięki natychmiastowej reakcji augustowskich policjantów grupa młodych ludzi w wieku od 22 do 27 lat została uratowana przed utonięciem, a następnie bezpiecznie trafiła na brzeg.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony