Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Miejski Policji w Szczecinie nagrodził uczniów za bohaterską postawę w trakcie wakacji

Data publikacji 02.09.2019

Dziś rozbrzmiał pierwszy powakacyjny dzwonek. Uczniowie wrócili do szkół i podsumowali letni wypoczynek. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Komendant Miejski Policji w Szczecinie podziękował dwojgu nastolatkom, którzy pod koniec lipca br. ujawnili i wskazali policjantom nietrzeźwego sprawcę zdarzenia drogowego.

Podczas uroczystych apeli rozpoczynających nowy rok szkolny, szef szczecińskiej Policji insp. Piotr Makuch wraz z zastępcą mł. insp. Andrzejem Biernatem w imieniu swoim oraz podległych im funkcjonariuszy z KMP w Szczecinie, podziękowali dzisiaj Kornelii i Kamilowi za postawę godną naśladowania.

Przypomnijmy:

Szczecińscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic osiedla Gumieńce znajduje się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Po przybyciu zastali dwoje nastolatków, którzy tłumaczyli, że podczas spaceru zauważyli jadący pojazd osobowy, którego kierujący mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie pojazd, którego sposób poruszania się wzbudził podejrzenia świadków, uderzył w prawidłowo zaparkowany drugi samochód osobowy. Po zdarzeniu kierujący odjechał z miejsca.

Jeden z nastolatków nie zastanawiając się ani chwili pobiegł za poruszającym się pojazdem, by jak najszybciej sfotografować tablice rejestracyjne oraz sprawcę. Świadkowie poinformowali Policję, telefonując na numer alarmowy i oczekiwali na patrol w miejscu, gdzie miał znajdować się kierujący. Przybyły na miejsce patrol Policji sprawdził stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj, 02.09.br., Panowie komendanci podziękowali nastolatkom za wzorową, obywatelską postawę oraz dojrzałe zachowanie, które przyczyniło się do wyeliminowania nietrzeźwego kierowcy stanowiącego poważne zagrożenie na drodze. Insp. Piotr Makuch i mł. insp. Andrzej Biernat wręczyli bohaterom podziękowania wraz z drobnymi upominkami, życząc sukcesów w życiu osobistym oraz na nowej drodze obowiązków szkolnych.

(KWP w Szczecinie)

  • apel rozpoczęcia roku z udziałem komendanta miejskiego">
  • komendant miejski z uczniem szkoły
  • komendant miejski z uczniem szkoły
  • komendant miejski z uczniem szkoły
  • uczeń technikum - chłopiec z dyplomem od komendanta
  • komendant oraz dwie kobiety podczas rozpoczęcia roku
  • komendant czyta pochwalę dla uczennicy
  • komendant gratuluje uczennicy
  • komendant z uczennicą i Panią dyrektor szkoły
Powrót na górę strony