Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności ratowników medycznych

Data publikacji 02.09.2019

Policjanci z Brodnicy zatrzymali 18-latka, który w miniony weekend znieważył oraz naruszył nietykalność ratowników medycznych z karetki Pogotowia Ratunkowego w Brodnicy. Nastolatek miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Za przestępstwo na szkodę ratowników medycznych brodniczanin odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło w niedzielę (1.09.) o godz. 3.30 w brodnickim szpitalu. Załoga ratownictwa medycznego na korytarzu szpitala, spotkała się z agresywnym pacjentem, który oczekując na wizytę u lekarza wykrzykiwał wulgaryzmy.

Ratownicy próbując uspokoić wulgarnego i agresywnego pacjenta, spotkali się z wyzwiskami w swoim kierunku. Mężczyzna „rzucił się z rękami” na jednego z ratowników i zaczął szarpać go za odzież. Załoga karetki poprosiła o pomoc policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali 18-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promile alkoholu.

Dzisiaj (2.09.) nastolatek usłyszy dwa zarzuty tj. znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.

 

 

Powrót na górę strony